Koolinoorte etlusvõistlus

Muuseumi loomisest peale on siin igal aastal aprillikuus peetud üleriigilist koolinoorte etlusvõistluse lõppvooru, kuhu on tulnud parimad Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingu esitajad.

Etlusvõistluse võitjad läbi aastate

Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide

1989 KÄRT AAVIK Elva 2. Keskkool, 8.kl.

1990 LIINA RAUDVASSAR Antsla Keskkool, 11.kl.

1990 ANDRES PUUSTUSMAA Tallinna 10. Keskkool, 12.kl.

1991 PIIA PUUST Aravete Keskkool, 12.kl.

1992 VELVO VÄLI Kuressaare 1. Keskkool, 12.kl, õp. Rita Ilves

1993 ERKI LAUR Tallinna 49.Keskkool, 11.kl, õp. Krista Mõisnik

1994 TIIT OJASOO Pärnu 2. Keskkool, 11.kl.

1995 TOOMAS LUHATS Tallinna 4.Keskkool, 10.kl.

1996 KRISTIINA TIIDEBERG Kambja Põhikool, 4.kl, õp. Tiina Tiideberg

1997 OTT AARDAM Saaremaa Ühisgümnaasium, 11.kl, õp. Rita Ilves

1998 KÄRT REEMANN Kolga Keskkool, 11.kl, õp. Terje Varul

1999 ALEKSANDER OTS Nõmme Põhikool, 9.kl, õp. Rita Anton

1999 TAAVI TÕNISSON Tartu Kivilinna Gümnaasium,12.kl, õp. Annika Rebane

1999 KADI PÕDERSALU Tartumaa Alatskivi Keskkool, 12.kl, õp. Kait Eiland

2000 LEE TREI Saaremaa Ühisgümnaasium, 12. kl, õp. Rita Ilves

2001 MEELIS PÕDERSOO Jõgeva Gümnaasium, 10.kl, õp. Lianne Saage

2002 TARGO LEINI Tartu Forseliuse Gümnaasium,12.kl, õp. Madis Paide

2003 ARGO AUG Loksa 1.Keskkool, 11.kl, õp. Urve Toompuu

2004 HELENA PIHEL Kuressaare Gümnaasium, 10.kl, õp. Marit Tarkin

2005 TÕNIS NIINEMETS Rakvere Gümnaasium, 10.kl, õp. Aili Teedla

2006 MARILI MEISTER Kehra Keskkool, 12. kl, õp. Endla Klemets

2007 KENNETH NORDEN Kehra Keskkool, 5. kl, õp. Endla Klemets

2008 MARIAN HEINAT Saaremaa Ühisgümnaasium, 11. kl, õp. Rita Ilves

2009 NATALIE METS Kadrioru Saksa Gümnaasium, 11. kl, õp. Elle Veigel

2010 KIRKE ALGMA Tallinna 32. Keskkool, 11. kl, õp. Maarja Merigan

2011 AIRIKE KAPP Saaremaa Ühisgümnaasium, 5. kl, õp. Rita Ilves

2012 UKU POKK, Orissaare Gümnaasium, 4. kl, õp. Maret Aardam

2013 ALEKSANDR ŠKLJAROV, Narva Vanalinna Riigikool, 11. kl, õp. Kristiina Mäesaar

2014 ANETT PULLERITS, Rakvere Gümnaasium, 10. kl, õp. Marje Kuslap

2015 MARTINA TELGMAA, Tartu J. Poska Gümnaasium, 12. kl, õp Triinu Palo

2016 IMRE NÕMM, A. Haava nim. Pala Kool, 5. kl, õp. Leili LInd